• Turkish / English
  • +90 532 525 54 25

MEDİKAL ESTETİK

Randevu için iletişim formunu doldurmanız yeterlidir.

BOTOKS

Botoks klostridyum botulinum denen bir bakterinin ürettiği bir toksindir. Doğal bir maddedir, laboratuarlarda da doğal yoldan üretilmekte, kapalı vakumlu steril şişeciklere toz halinde yerleştirilip soğuk zincire özen göstererek nakledilmektedir. Botoks toksini, sinir uçlarında uyarı iletimini sağlayan asetilkolin denilen bir maddenin salınımını bloke eder, sinirsel uyarı kaslara iletilemez, kas kasılması oluşamaz.

Devamı
ULTHERAPY

Ulthera ya da ultherapy odaklanmış ses dalgaları kullanarak cildin 3 mm ve diğer ameliyatsız yöntem, monopolar radyofrekans, bipolar radyofrekans ve lazerlerin ulaşamayacağı 4,5-5mm lik derin dokulara da ulaşabilen ve buarada kollajen üretiminin tetiklenmesine dayanan bir tedavi yöntemidir.

Devamı
DOLGU

Amaç: derin olukların altının doldurularakdaha az belirgin hale gelmelerini sağlamak ya da belirgin olması istenilen alanları (dudaklar ve elmecık kemikleri gibi) şişirmektir. Dolgu amacıyla iki ayrı madde kullanılabilir.İlki hazır preparatlar şeklinde bulunan hyaluronik asit, kollajen ya da hidroksiapatit içerikli ürünlerdir. Bu ürünler içeriğine göre 6 – 24 ay arasında etkinlik sağlar. İşlem son derece basit ve kısa sürede gerçekleştirilir. Etki, uygulamadan hemen sonra ortaya çıkar. İlk birkaç gün hafif ödem ve kızarıklık olabilir.

Devamı
Mezoterapİ

Bazı anti oksidan, vitamin, yardımcı enzim ve hyaluronik asit gibi destekleyici maddelerin bir araya getirilmesi sonucu elde edilen ürünlerin cilt altına uygulanması işlemidir. Bu ürünler cilt yenileme, kırışıklıklarınönlenmesi ve saç dökülme tedavisi gibi farklı amaçlarla kullanılabilir.

Devamı
PRP (PLATELET RİCH PLASMA)

Tıbbın bir çok dalında tedaviye dirençli yara iyileşmesi, ramatizmal ve iltihabi hastalıklar için yaygın ve etkili bir şekilde kullanılmaktadır. İyileşmeyen diyabetik ya da atonik yaralar, kronik kıkırdak ve eklem hasarlarının tedavisi, sporcu yaralanmalarının (tendon vs) bir çoğunda, iyileşme potansiyeli düşük dokuların desteklenmesi amacıyla (periferik sinir cerrahisi gibi) kullanılmaktadır.

Devamı
İple yÜz germe kaŞ kaldırma

Yeni bir teknik değil, yüz gençliğini korumada yeni bir yaklaşımdır. Gençlik ipi tekniğinin temel mantığı, zaman içerisinde yumuşak dokuyu aşağı doğru çeken ve sarkıtan yer çekimini karşılayacak bir sistemin cilt altına yerleştirilmesidir. Yılda bir kez uygulanan işlemle, cilt altına yüzü yukarı doğru destekleyen materyaller yerleştirilir.

Devamı